Web Sitesi

Web sitesi sahibi olmanız için 10 sebep

Günümüzde kişiler ve işletmeler için temel ihtiyaç haline gelen web siteler, internet kullanımının çok yaygın olduğu günümüz dünyasında işletmenizi ve ürünlerinizi tanıtmak için web sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Henüz bir web siteniz yoksa, temalar sayfamızdan sitelere göz atabilir ve ihtiyacınız olan temayı seçerek hemen başlayabilirsiniz.

Web sitesi, sizin dijital kartvizinizdir

Türkiye’de kullanıcılar haftada 22 saat ortalama ile internette çevrimiçi ve her gün mobil cihazlarında yaklaşık 4 saat zaamn geçirmektedir. Bu ortalamalar ile dünyada en çok internette vakit geçiren 4. ülke konumunda bulunmaktayız. İşletmeniz veya kendiniz için yayınlayacağınız bir web sitesi, dijital bir kartvizit işlevi görmektedir. Web siteniz üzerinden sunduğunuz hizmet ya da çalışmalar daha çok insanın size ulaşmasına aracılık edecektir.

Kendi alan adınızla e-posta adresi

Aldığınız alan adı uzantısı ile kendinize ait e-post adresi oluşturabilir ve profesyonel görünen bir imaja sahip olabilirsiniz. Örneğin: eposta54@gmail.com yerine ahmet@alanadiniz.com gibi bir e-posta adresi tercihinde bulunabilirsiniz.

Arama Motorlarında Olun

Arama motorları sizi veya şirketinizi arayan müşterilerin daha fazla bilgi almasına olanak tanır. Aynı zamanda Web siteniz olması şirketlere karşı sahip olduğunuz imajı güçlendirir ve sizi rakiplerinizden bir adım öne taşır.

7 gün 24 saat açık ve ulaşılabilir olun

Müşterileriniz ihtiyaç duyduğunda onların yanında olmanız profesyonelliğin bir göstergesidir. Web sitelerin en önemli özelliği de 7/24 açık bir sistem olmasıdır. Böylelikle müşteriniz sizinle ilgili daha fazla bilgi edinebilir ihtiyaç halinde sizlerle iletişime geçebilir.

İşinizi ve işletmenizi büyütün

İşletmenizi büyütmeyi ve yeni müşteriler kazanmayı hedefliyorsanız bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Yapılan bir ankete göre küçük işletmelerin web sitesi yayınladıktan sonra yüzde 85 oranında büyüme kaydetmişlerdir. Yüzde 97’sinin de diğer küçük işletme sahiplerine bir web sitesi olması yönünde tavsiyelerde bulunmuşlardır.

Bu nedenle web siteniz yoksa daha fazla zaman kaybetmeden hemen bir web sitesine sahip olun.